Breaking News

  • No posts were found

Podsumowanie III Bitwy Bramkarskiej

Podsumowanie III Bitwy Bramkarskiej

W III Bitwie Bramkarskiej, która została rozegrana w minioną sobotę we Wrocławiu wystąpiło 171 zawodników z kilkudziesięciu klubów, którzy rozegrali między sobą ponad 700 meczów. Rekordowa liczba uczestników sprawiła, że wrocławski event stał się największym tego typu wydarzeniem na świecie.

Rywalizacja we wszystkich kategoriach wiekowych stała na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy toczyli ze sobą zacięte pojedynki, które wyłoniły 7 zwycięzców. W kategorii żak bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Głogowski. Kategorię orlik bezapelacyjnie zdominował Marcin Tkocz, wygrywając wszystkie spotkania. Obaj zawodnicy na co dzień trenują w Akademii Bramkarskiej Total Goalkeeping, która była organizatorem imprezy. W kategorii młodzik tryumfował Maciej Turek, natomiast najlepszym trampkarzem okazał się Mateusz Kisiel. W starszych rocznikach zwyciężali kolejno: Michał Kowalski w juniorze młodszym, Tomasz Abratkiewicz w juniorze starszym oraz Adrian Sobczyk w seniorze. Należy wspomnieć, że ten ostatni zdobył wicemistrzostwo I Bitwy Bramkarskiej w 2012 roku.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a także pakiet startowy, w którym znalazła się m.in. oficjalna koszulka. Zwycięzcy mogli natomiast cieszyć się z nagród ufundowanych przez firmę Masita – oficjalnego dystrybutora marki Sells w Europie.

Oprócz emocji sportowych na przybyłych kibiców czekał szereg atrakcji, które zdominował konkurs rzutów karnych. Do rywalizacji mogli przystąpić wszyscy chętni. Eliminacje polegały na wykorzystaniu jednej z trzech prób i celnym trafieniu piłką w wyznaczone strefy bramki. Ci, którym udało się sprostać temu zadaniu, stanęli później oko w oko z legendami wrocławskiego Śląska Dariuszem Sztylką oraz Krzysztofem Wołczkiem, którzy egzekwowali rzuty karne. Na zwycięzców czekały rękawice bramkarskie Mariana Kelemena oraz Rafała Gikiewicza.

Na imprezie nie zabrakło także gwiazd Ekstraklasy. Swoją obecnością wszystkich uczestników zaszczycili Wojciech Pawłowski, Jakub Wrąbel oraz trener bramkarzy Śląska Tomasz Hryńczuk.

Jak podkreślają organizatorzy z Akademii Total Goalkeeping liczba chętnych bramkarzy przekroczyła ich najśmielsze oczekiwania. „Zarejestrowało się ponad 270 bramkarzy z całej Polski oraz kilku krajów Europy. W przyszłym roku musimy więc zdecydowanie podnieść liczbę miejsc” – podkreślają Artur Woźniak oraz Jarosław Muracki.

Ilości imprez, które zostaną rozegrane w przyszłym roku jeszcze nie znamy. Jednak frekwencja zarówno we Wrocławiu, jak i w Starogardzie Gdańskim pokazała organizatorom, że warto myśleć o kolejnych punktach na mapie Polski, w którym mogłaby się odbyć Bitwa Bramkarska.

DSC_0672 DSC_0658 DSC_0588 DSC_0553


Related Articles

NOWY FANPAGE ACAPULCO.PL

Z radością i satysfakcją możemy napisać,że od niedawna na facebook.com możecie odwiedzać odświeżony i uzupełniony o najnowsze realizacje fanpage Acapulco.pl.

Słodki smak zwycięstwa wpisuje się na stałe!

W niedzielę 8 czerwca odbył się kolejny mecz drużyny UM Acapulco. Tym razem nasza pierwszoligowa drużyna zmierzyła się z Hustla.pl.

Fundacja Acapulco Wings

Rusza nowy projekt – Acapulco Wings. Acapulco Wings to fundacja, która zajmuje się profesjonalnym rozwojem młodych sportowców, muzyków i innych